بدانیم

چه زمانی باید از مواد پروتئین تراپی مو استفاده نمود؟

داشتن موهایی سالم، لطیف و درخشان خواسته ی اکثر افراد و به خصوص بانوان می باشد. از این رو مراقبت از مو به اندازه مراقبت از سایر اعضا بدن حائز اهیمت می باشد. و در صورت مراقبت های نادرست، ممکن است هر کدام از شما با آسیب های مویی مختلفی مواجه شوید. همانطور که می دانید پروتئین تراپی مو یکی از روش های زیبایی-درمانی می باشد. این روش به شما کمک می نماید تا ضمن حفظ پیچ و تاپ موهایتان و درصد کمی صافی، سلامت کامل مو را دوباره و در کمترین زمان به دست آورید. زیرا گاهی آسیب های مو به اندازه ای زیاد است که شما فرصت کافی برای درمان های خانگی ندارید. برای مثال در مواقعی که موهایتان دچار کمبود پروتئین مو شدید شده است، باید در کوتاه ترین زمان ممکن احیا شود تا از آسیب های بیشتر جلوگیری نمایید. شاید برای شما سوال باشد که چه زمان بفهمید که موهایتان نیاز به مواد پروتئین تراپی مو دارد؟ و یا اینکه این مواد تا چه اندازه برای درمان موهای شما تاثیر گذار است؟

برای دریافت پاسخ هر یک از این سوال ها، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مواد پروتئین تراپی مو

آشنایی با درمان آسیب های مویی با استفاده از مواد پروتئین تراپی مو

هر یک از مواد مغذی نقش بسزایی در سلامت موهای شما دارد. و در صورت عدم مراقبت و یا مراقبت های نادرست موهایتان مواد مغذی لازم را دریافت نمی نمایند، موهایتان دچار آسیب خواهد شد. در چنین مواردی بهترین و سریع ترین راه درمان، استفاده از مواد پروتئین تراپی مو می باشد.

بیشتر بدانید
سلامت و لطافت مو ها با انواع ماسک پروتئینه

در روش درمانی پروتئین تراپی مو ، استفاده از پروتئین‌های هیدرولیز شده و افزودن مستقیم آن به فولیکول مو، باعث سفت‌تر شدن لایه کوتیکول، و در نتیجه استحکام بیشتر موی آسیب دیده شما خواهد شد. و موهای شما لطافت لازم و کافی خود را نیز به دست می آورد. همچنین هر شکاف یا سوراخی که در کوتیکول مو باشد، توسط این مواد پر می شود. و در این صورت احتمال آسیب مجدد در موهای شما کاهش میابد.

توجه: دقت نمایید برای بهره مندی از این درمان حتما به مراکز متخصص در این زمینه مراجعه نمایید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود. در بسیاری از موارد استفاده فردی از این مواد و یا به دست افراد نابلد، آسیب های موی شما بیشتر می شود. در مجموعه تخصصی کراتینه مو مهسا فتحی این روش با استفاده از بهترین مواد و به دست پرسنل ماهر در این زمینه انجام می شود.

مواد پروتئین تراپی مو

چه موهایی نیاز به استفاده از مواد پروتئین مو دارند؟

بهتر است بدانید 95 درصد ماده اصلی سازنده مو ها پروتئینی به نام کراتین می باشد. گاهی برخی عوامل طبیعی و غیر طبیعی موجب تجزیه شدن این مواد و در نتیجه بروز آسیب های مختلف می شود. عواملی مانند: استفاده بیش از حد از وسایل حرارتی، استفاده مکرر از رنگ مو و مواد شیمیایی، عدم استفاده از محصولات مراقبت از مو و آبرسان، آب و هوا و دیگر موارد این چنینی، همه در تجزیه کراتین مو و بروز آسیب ها نقش دارند.

در چنین مواردی موها به تدریج شروع به خشک و خرد شدن می نمایند. همچنین در برخی موارد حالت کشسانی و پوسیدگی نیز در بافت آن ها رخ می دهد. در این زمان موهای شما نیازمند دریافت درمان پروتئین تراپی می باشد. در واقع تنها روشی که در کمترین زمان پیوندهای پروتئینی مورد نیاز موهایتان را بازسازی می نماید، استفاده از مواد پروتئین تراپی مو می باشد. به طور کلی استفاده از مواد پروتئین تراپی مو باعث ترمیم موهای آسیب دیده می شود. و همچنین عمر ماندگاری سلامت آن را افزایش می دهد.

بیشتر بدانید
کراتینه موی دکلره

کراتینه موهای خشک

علائم تشخیص آسیب های مو

بسیاری از شما به دنبال علائم نشان دهنده آسیب مو برای استفاده از مواد پروتئین تراپی هستید. با اینکه هر فردی تغییرات موی خود را در همان وهله اول و ب سرعت حس می نماید، اما برخی از بارز ترین نشانه های آسیب مو به شرح زیر می باشد.

توجه: در صورت مشاهده هر یک از این آسیب ها، بهتر است بدانید که موهایتان با کمبود پروتئین مو و آسیب مواجه شده است. پس بهتر است هرچه سریع تر از روش های درمانی برای رفع آن استفاده نمایید.

  1. زمانی که شما در لمس موهای خود احساس چسبندگی می نمایید.
  2. در مواقعی که متوجه حالت کشسانی در موها می شوید.
  3. هنگامی که ریزش مو نسبت به گذشته افزایش یابد.
  4. در برخی موارد موها به جای ریزش از ریشه، از قسمت ساقه خورد می شوند.
  5. زمانی که احساس خشکی در بافت مو و وز مو بیش از حد وجود دارد.

بیشتر بدانید: فواید پروتئین تراپی مو

کراتینه ی مو

جمع بندی

برخی افراد معتقدند استفاده از روش های خانگی برای درمان کمبود پروتئین مو کافی است. این روش شاید تا حدی پروتئین لازم را به موهای شما برساند، اما میزان آن کافی نیست و درمان آن زمان زیادی می برد.

اگر به فکر درمان موهای خود هستید، بهتر است با استفاده از مواد پروتئین تراپی مو در مجموعه تخصصی کراتینه مو مهسا فتحی همراه باشید تا در کمترین زمان بالاترین نتیجه را دریافت نمایید.

می توانید همین حالا از قسمت ” رزرو وقت ” زمان مراجعه خود را به صورت آنلاین مشخص نمایید.

بیشتر بدانید
بهترین زمان برای کراتینه موهای رنگ شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *