بدانیم

درمان موخوره و خشکی مو با کراتین

درمان موخوره

یکی از اصلی ترین معضلاتی که سلامت موهای شما را به خطر می اندازد بروز موخوره است. اکثر بانوان محترم با این مشکل شایع مواجه بوده اند و راه های مختلفی را جهت درمان آن به کار برده اند. یکی از متداول ترین روش های درمان موخوره کوتاهی مو است. با اینکه این راهکار تاثیر گذار است، اما باید بدانید که روش پایداری نیست و به زودی موخوره های شما باز خواهند گشت.

همانطور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. پس بهتر است ابتدا با مفهوم موخوره و عوامل بروز آن آشنا شوید تا با روش های پیشگیری، سلامت موهای خود را حفظ نمایید.

درمان موخوره

موخوره چیست؟

موخوره در واقع به شکستگی ساقه مو و دو یا چند شاخه شدن آن گفته می شود که در اثر عواملی که باعث خشکی مو می شوند، به وجود می آید. می توان گفت که کمبود پروتئین مو و عدم رطوبت در آن از اصلی ترین عواملی هستند که باعث ریش ریش شدن، کشیده شدن و خشکی مو و در نتیجه بروز موخوره می شود.

عوامل بروز موخوره و راه های درمان آن

همانطور که گفتیم اصلی ترین عامل موخورده کمبود پروتئین مو می باشد. اما این تنها دلیل آن نیست و برای درمان موخوره باید اِلمان های بیشتری را شناخته و رعایت نمایید. در ادامه با دیگر عوامل بروز این مشکل و راه های درمان آن آشنا خواهید شد.

  • استفاده مدام از وسایل حرارتی

درست است که استفاده از سشوار به خصوص بعد از استحمام باعث سریع تر خشک شدن موها می شود، اما توجه نمایید استفاده مکرر از سشوار و وسایل حرارتی این چنینی به مرور زمان می تواند به فولیکول موهای شما آسیب زده و باعث خشکی و شکنندگی آن و در نتیجه بروز موخوره شود. در این موارد شما می توانید برای خشک نمودن موهای خود آن را حوله پیچ نمایید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند. و از سشوار تنها به جهت کم نمودن رطوبت مو آن هم با گرمای متوسط و فاصله دور از موها استفاده نمایید. به کارگیری این نکته سبب درمان موخوره شما خواهد شد.

بیشتر بدانید
انواع کراتینه مو

کراتین مو

  • درمان موخوره ناشی از بستن موها

بستن موها با استفاده از کش های سفت و در حالات نامناسب از عوامل متداول بروز موخوره می باشد. کسانی که هر روزه موهای خود را به طور دم اسبی و مدل های این چنینی می بندند و در آن هیچگونه تغییری ایجاد نمی نمایند، بیشتر از دیگر افراد در معرض بروز شکنندگی می باشند. برای درمان موخوره ناشی از این عوامل بهتر است از کش های نرم و پارچه ای استفاده نمایید. همچنین هر چند وقت یکبار حالت بستن موهای خود را تغییر دهید.

درمان موخوره

  • تاثیر نور مستقیم خورشید و عوامل محیطی در بروز موخوره

یکی دیگر از عواملی که باعث آسیب رسیدن به موهای شما و ایجاد موخوره می شود، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و گرد و غبار است. به همن علت بهتر است در صورتی که مدت زیادی را در فضای باز می گذرانید، از کلاه یا روسری برای پوشاندند موهای خود استفاده نمایید. با این کار احتمال آسیب رسیدن به موهای شما از طریق اشعه فرابنفش خورشید و دیگر عوامل محیطی به حداقل خواهد رسید. همچنین استفاده از کرم و ماسک های مراقبت از مو نیز می تواند شما را در درمان موخوره ناشی از عوامل محیطی و طبیعی یاری نماید.

  • برس کشیدن مداوم موها

بعضی افراد هنگام شانه کردن موهای خود از برس های فلزی و یا پلاستیکی استفاده می نمایند که باعث بروز موخوره می شوند. همچنین محکم شانه زدن موها نیز باعث شکسته شدن ساقه مو می شود. بهتر است هنگام استفاده از شانه جنس چوبی آن را انتخاب نمایید و موهای خود را به آرامی و با دقت شانه نمایید. این کار به تدریج باعث پیشگیری و درمان موهای شما خواهد شد.

بیشتر بدانید
شناخت انواع آسیب مو و درمان آن

پروتئین تراپی مو

  • درمان موخوره موهای آسیب دیده از رنگ های شیمیایی

استفاده از رنگ های شیمیایی به طور مکرر باعث از بین رفتن رطوبت و خشک شدن موهای شما می شود. خشکی بیش از حد نیز موهای شما را شکننده تر و در نتیجه بیشتر در معرض برروز این مشکل قرار می دهد. به طوری که می توان گفت یکی از بدترین آسیب های مو، آسیب های ناشی از دکلره و رنگ مو می باشد.

برای درمان موخوره ناشی از این امر شما می توانید با انجام پروتئین تراپی مو، رطوبت لازم و سلامتی را به موهای خود بازگردانید.

درمان موخوره

درمان موخوره با کراتین مو

همانطور که در بخش های بالاتر مطالعه نمودید، عوامل مختلفی باعث بروز موخوره در موهای شما می شوند. که تقریبا تمامی آن ها در خشکی مو نیز نقش دارند. به همین علت است که در ابتدا عدم رطوبت و خشکی مو را به عنوان اصلی ترین عامل بروز موخوره نام بردیم.

اگر با فواید کراتینه مو آشنایی داشته باشید، می دانید که انجام این فرایند می تواند سلامت موهای شما را تا حد زیادی به شما باز گرداند. چرا که موهای شما حاوی پروتئین کراتین می باشد. و موهای خشک، وز، دهیدراته با مشکلاتی همچون موخوره به دلیل از بین رفتن این پروتئین در موها می باشد.

با انجام کراتین مو در مجموعه مهسا فتحی با استفاده از بهترین مواد، شادابی و سلامت موهایتان را دوباره تجربه نمایید.

هدیه ی پرسنل سالن مهسا فتحی به شما عزیزان، موهای ابریشمی و سلامت است. ” حتی بهتر از روز اول “

بیشتر بدانید
کراتینه موی برزیلی

همین حالا از قسمت “رزرو وقت” ، موهای آسیب دیده خودتان را به مجموعه ما برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *