بدانیم

تفاوت کراتینه و ریباندینگ مو

امروزه داشتن موهایی سالم، زیبا و درخشان بیش از گذشته حائز اهمیت است. به خصوص افرادی که دارای موهای مجعد و یا فر می باشند، بیشتر به فکر داشتن موهایی صاف و لخت هستند. بیشتر این افراد به فکر روشی هستند که نیاز آن ها به اتو و سشوار را به حداقل برساند. پس بهترین راه، استفاده از روش های صافی جدید و رایجی چون کراتینه مو و ریباندینگ است. اما تصمیم گیری در انتخاب هر یک از این روش ها برای اکثر شما کمی دشوار است. از این رو در این مقاله قصد داریم تا تفاوت کراتینه و ریباندینگ مو را بررسی نماییم. با مطالعه این مطالب می توانید بهترین تصمیم را در خصوص انتخاب روش صافی موهایتان اتخاذ نمایید.

بیشتر بدانید: کراتینه موی فر

تفاوت کراتینه و ریباندینگ مو

کراتینه مو چیست؟

امروزه روش های بسیاری جهت صافی مو وجود دارد. از روش های صافی های روزمره چون: اتو و شوار گرفته تا روش های نسبتا دائمی همچون: ریباندینگ و کراتینه مو! که متداول ترین این روش ها در این دوره از زمان، کراتینه مو می باشد.

هنگامی که موی شما با کمبود پروتئین مو به نام کراتین مواجه شده و فولیکول آن شما دچار آسیب شود، با انجام فرآیند کراتینه، می توان میزان پروتئین از دست رفته را بازیابی نمود. و با رطوبت رسانی به ساقه مو، انواع آسیب مو را احیا نمود. در واقع روش صافی مو به وسیله کراتینه یک روش درمانی نیز محسوب می شود.

ماندگاری کراتینه مو در حدود 6 ماه می باشد و نسبت به مراقبت های بعد از کراتینه ی شما این زمان می تواند متغیر باشد.

بیشتر بدانید
کراتینه موی دکلره

صافی ریباندینگ چیست؟ – تفاوت کراتینه و ریباندینگ مو

ریباندینگ مو، از دیگر روش های صافی مو می باشد. این روش معمولا با نام صافی ژاپنی و یا صافی دائم نیز شناخته می شود. در این فرایند برخلاف کراتینه، صافی مو با استفاده از مواد شیمیایی تر انجام می گیرد. و این مواد سبب تخریب بافت مو شده و ساختار آن را به کل تغییر می دهد. در نتیجه رطوبت ساقه مو از بین می رود. و از بزرگترین معایب آن سختی حالت گرفتن مو پس از ریباندینگ می باشد.

بزرگترین تفاوت کراتینه و ریباندینگ مو در نحوه کارایی آن ها است. کراتینه یک روش زیبایی – درمانی محسوب می شود. اما ریباندینگ با تخریب بافت ساقه مو تنها باعث صاف شدن آن می شود. و پیامد های منفی بعد از آن بسیار زیاد است.

برتری های کراتینه مو نسبت به ریباندینگ

  • یکی از تفاوت های کراتینه و ریباندینگ مو حالت پذیری آن ها است. بعد از کراتینه مو به راحتی می توان آن را با بابلیس به حالت مجعد، کرلی و حتی فر دراورد. در صورتی که در فرآیند ریباندینگ این امکان وجود ندارد.
  • یکی از مهم ترین فواید کراتینه مو، درمان بافت های آسیب دیده می باشد. با اینکه در ریباندینگ ساختار اصلی بافت مو و باند های گوگردی از بین می رود.
  • کراتینه ماندگاری 6 ماهه دارد. و اگر شما به دنبال تنوع در موهای خود هستید، کراتینه مو برای شما بسیار بهتر است. اما همانطور که بیان نمودیم ریباندینگ یک روش صافی دائمی محسوب می شود.
  • بعد از انجام فرآیند صافی با کراتین، هیچ محدودیتی برای رنگ و دکلره مو وجود ندارد. ( بیشتر بدانید: کراتینه موهای رنگ شده )
  • در روش کراتینه مو  یک عنصر خارجی روی جداره مو های شما لمینیت میشوند. که باعث ترمیم بافت های آسیب دیده و حفاظت از آن ها می شود. اما در روش ریباندینگ پیوند های درونی مو شکسته می شوند. و به همین علت است که بعد از آن حالت پذیری مو دشوار می شود.
بیشتر بدانید
شناخت عوامل آسیب زننده مو + راه اصلی درمان

مقایسه قیمت ریباندینگ و کراتینه مو

بهتر است بدانید که هزینه نهایی صافی مو با استفاده از روش ریباندینگ حدودا سه برابر قیمت کراتینه مو می باشد. اما این هزینه بالا نشانه برتری ان نیست. بلکه بالعکس، در این مقایسه کراتینه مو با هزینه کمتر در جایگاه بالا تری از ریباندینگ مو قرار دارد.

هزینه ی بالای صافی مو به روش ریباندیگ بنا بر دلایل زیر می باشد.

  • مواد شیمیایی ریباندینگ بسیار گران می باشند.
  • تفاوت کراتینه و ریباندینگ مو در مدت زمان اجرای آن نیز بر قیمت نهایی تاثیر گذار است. صافی با ریباندینگ تا حدود 7 ساعت زمان می برد.
  • کسانی که فرآیند ریباندینگ مو را برای شما انجام می دهند باید از دانش و مهارت بسیار بالایی برخوردار باشند. زیرا همانطور که بیان نمودیم ریباندینگ یک روش آسیب زا برای مو می باشد. هرچه فرد از تخصص بالاتری برخوردار باشد، میزان این آسیب ها کمتر می شود. (اما از بین نمی رود.)

کراتینه ی مو

جمع بندی

از مقایسه تفاوت های کراتینه و ریباندینگ مو می توان متوجه شد که اگر قصد ایجاد تنوع حالت موی خود و یا درمان آن را دارید، کراتینه مو بهترین روش برای انجام آن است. شما با انجام این فرآیند برای مدت 6 ماه موهایی صاف، سالم و شاداب خواهید داشت. بعد از آن بنا به دلخواه خود می توانید موهای از ریشه درآمده خود را شارژ نمایید. اما تضمین سلامت آن به شرط مراقبت های صحیح، تا مدت ها باقی است.

ما در مرکز تخصصی کراتینه مو مهسا فتحی، بافت های آسیب دیده موی شما را احیا و تغذیه می نماییم. همچنین زیبایی دو چندان موهایتان را نیز به شما هدیه می نماییم. از طرفی این مجموعه دارای لاین رنگ مو نیز می باشد. و شما به انتخاب خودتان می توانید قبل یا بعد از فرآیند کراتینه موهای خود را رنگ نمایید.

بیشتر بدانید
تفاوت بوتاکس و کراتینه مو

اگر قصد یک تغییر اساسی دارید، همین حالا از بین وقت های موجود در قسمت  “رزرو وقت ” برای خودت نوبت بگیر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *