بدانیم

تفاوت ابریشم سازی و کراتینه مو

تفاوت ابریشم سازی و کراتینه مو

اکثر افرادی که بر اثر رنگ مو زیاد دچار آسیب های مویی شده اند، قطعا با مشکل حالت دادن موهای خود آشنا هستند. گاهی بعد از ساعت ها تلاش برا حالت دهی موهای وز و خشک، با استفاده از سشوار، اتو و انواع ماسک مو، نتیجه ی نهایی باب میل شما نمی باشد. و دیگر حالت طبیعی موهای شما از بین رفته است. زیرا رنگ مو، دکلره و استفاده مدام از وسایل حرارتی به بافت موی شما آسیب شدیدی وارد نموده است. در واقع این مواد و وسایل آسیب زیادی به بافت پروتئینی ساقه موی شما، وارد می نماید. و برای درمان این مشکل تنها یک راه وجود دارد. آن هم پروتئین رسانی به آسیب ساقه های مو می باشد. با این کار علاوه بر درمان، زیبایی و لطافت خاصی برای موهای خود به وجود خواهید آورد. در کنار این درمان، روش مکملی به نام ابریشم سازی مو نیز وجود دارد. که در عمل با هم بسیار متفاوت می باشند. اما نتیجه ی نهایی تقریبا یکی است. برای اطلاع از تفاوت ابریشم سازی و کراتینه مو، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: کراتینه موهای رنگ شده

روش کراتینه مو

تفاوت ابریشم سازی و کراتینه مو در نحوه انجام فرآیند

همانطور که در ابتدای مقاله بیان نمودیم، ابریشم سازی یک روش مکمل می باشد. یعنی اگر شما با کمبود پروتئین مو مواجه هستید، بهتر است ابتدا با انجام فرآیند کراتینه، مو های خود را درمان نمایید. سپس با استفاده از روش ابریشم سازی، میزان لختی و براقیت موهای خود را افزایش دهید. در واقع اصلی ترین تفاوت ابریشم سازی و کراتینه مو در انجام این روش ها است. و ابریشم سازی در ادامه کراتینه مو انجام می شود.

بیشتر بدانید
فواید کراتینه مو

شامپو هایی که برای کراتینه مو به کار می روند صرفا دارای پروتئین کراتین می باشند. اما شامپو های ابریشم سازی دارای مواد دیگری چون: ابریشم، سرامید، نشاسته گندم، پروتئین گندم، روغن نارگیل، روغن آووکادو، روغن زیتون، پانتنول و ویتامین E نیز می باشد.

اگر موهای شما به شدت مورد آسیب قرار گرفته ، بعد از انجام فرآیند کراتینه می توان از روش ابریشم سازی نیز استفاده نمایید. و سپس با مراقبت های بعد از کراتینه مو میزان ماندگاری این درمان را نیز افزایش دهید.

دیگر تفاوت های بارز دو روش صافی مو

  • از کراتینه مو برای درمان آسیب موها و دمیج آن استفاده می شود. این در حالی است که ابریشم سازی بر روی موی طبیعی و سالم نیز انجام می گیرد. در واقع جنبه درمانی کراتینه مو بیشتر از ابریشم سازی است.
  • ماندگاری کراتینه مو تا حدود 6 ماه است. اما ابریشم سازی تقریبا تا ییک سال بر روی موی شما باقی می ماند.
  • مولکول های کراتین از طریق گرما وارد ساقه مو می شوند. اما روش ابریشم سازی کاملا متفاوت با این روش می باشد.
  • هنگامی که موهای خود را با استفاده از روش کراتینه صاف می نمایید، هر زمان اراده نمایید می توانید با استفاده از سشوار آن را حالت دهید. اما بعد از ابریشم سازی موهای شما بسیار لخت است. و حالت دهی آن امری دشوار محسوب می شود.
  • مهم ترین تفاوت ابریشم سازی و کراتینه مو این است که، کراتینه یک روش اصلی برای درمان موهای آسیب دیده می باشد. در صورتی که ابریشم سازی یک روش مکمل محسوب می شود.
بیشتر بدانید
چرا بعد از صافی کراتینه، موها وز می شود؟

تفاوت ابریشم سازی و کراتینه مو

جمع بندی

به طوری کلی از آنجایی که ابریشم سازی یک روش مکمل است، استفاده تنهایی از آن تنها باعث صافی موهای شما می شود. اما اگر به دنبال صافی مو به همراه درمان آسیب موهای خود می باشید، کراتینه مو بهترین روش برای شما است. از طرفی اگر تنها به دنبال درمان موهای خود بدون از بی روفتن پیچ و تاب آن می باشید، پروتئین تراپی مو بهترین روش برای شما می باشد.

در هر صورت برای انجام تمام این فرآیند ها بهتر است مرکزی را انتخاب نمایید که خیالتان از بابت کیفیت مواد و تجربه تیم آن مرکز راحت باشد. 

ما در مرکز کراتینه مو مهسا فتحی با بیش از هزاران نمونه کار کراتینه مو و رضایت مشتریان، آماده ایم تا جان دوباره به موهای شما ببخشیم. پس شما عزیزان می توانید از قسمت ” رزرو وقت ” به صورت آنلاین نوبت خود را برای مراجعه به این مرکز دریافت نمایید.

کراتینه ی مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *