بدانیم

اشتباهات بعد از کراتینه مو

اشتباهات بعد از کراتینه مو

یکی از بهترین روش های صافی برای موهای فر و وز، کراتینه مو می باشد. با این روش می توانید تا مدتی طولانی موهای صاف و درخشان داشته باشید. به خصوص افرادی که دارای آسیب مو می باشند، با این روش می توانند سلامت موهای خود را بازیابند. اما بهتر است بدانید، ماندگاری کراتینه مو به مراقبت هایی است که شما برای نگهداری از آن انجام می دهید. در واقع اگر بعد از کراتینه مو در نگهداری آن سهل انگاری کنید، ممکن است نتیجه دلخواه را به دست نیاورید. از این رو در این مقاله می خواهیم شما را با چند مورد از اشتباهات بعد از کراتینه مو آشنا نماییم.

با مطالعه این موارد و نگهداری صحیح از موهای خود، سلامت و زیبایی آن ها را تضمین نمایید.

اشتباهات بعد از کراتینه مو

اشتباهات بعد از کراتینه مو – شست و شوی غلط

قطعا تا به حال شنیده اید که شست و شو مو بعد از کراتینه کار غلطی می باشد.

برخی افراد احساس می کنند که بعد از کراتینه موهای آن ها کمی چرب تر شده است.  اما ان یک باور غلط است. چربی موهای شما هیچ تغییری نداشته است. تنها به دلیل اینکه موهای صاف سطح تماس بیشتری با کف سر شما دارند، تصور می کنید که موهای شما چرب شده است. پس بهتر است آن را نشویید!

برای جذب بهتر مواد و تاثیر گذاری بیشتر، بهتر است تا 72 ساعت بعد از کراتینه موهای خود را با آب و مواد شوینده نشویید. این مسئله یکی از اشتباهات رایج بعد از کراتینه مو می باشد که معمولا افراد در انجام آن کوتاهی می نمایند.

بیشتر بدانید
بهترین زمان برای کراتینه موهای رنگ شده

بیشتر بدانید: کراتینه موهای چرب

استفاده از شامپوهای مختلف

یکی از مراقبت های بعد از کراتینه مو استفاده از شامپو های مناسب برای شست و شو مو می باشد. اما بیشتر افراد به این مسئله توجه نداشته و بیشتر افراد از همان شامپو های قبلی برای شست و شو موی خود استفاده می نمایند. این مورد یکی از اشتباهات بعد از کراتینه مو به صورت خیلی رایج می باشد. پس برای نگهداری بیشتر از کراتینه مو باید از شامپو های فاقد سولفات استفاده نمود.

بیشتر بدانید: شامپو مو کراتینه

بالش های نخی، دشمن کراتینه مو

استفاده از بالش های نخی هنگام خواب، باعث ایجاد اصطکاک، از بین رفتن رطوبت و گره خوردن موهای شما می شود. پس بهتر است از بالش های ساتن یا ابریشم استفاده کنید تا دچار این مشکلات نشوید.

با این کار می توانید ماندگاری کراتینه موهای خود را بیشتر نمایید.

عدم استفاده از نرم کننده از دیگر اشتباهات بعد از کراتینه مو

یکی از اشتباهات بعد از کراتینه مو که بسیار هم دیده می شود، عدم استفاده و یا استفاده ناصحیح از نرم کننده می باشد. درست است که با فرآیند کراتینه موهای شما دارای نرمی و لطافت کافی می باشد، اما برای نگهداری از آن بهتر است از نرم کننده و ماسک موهای آب رسان برای حفظ رطوبت آن استفاده نمایید. زیرا کمبود رطوبت موجب کمبود پروتئین مو و در نتیجه از بین رفتن اثر کراتین در مدت زمان کمی می شود. همچنین دقت نمایید که نرم کننده تنها برای ساقه مو قابل استفاده است. از تماس نرم کننده با کف سر خود اجتناب نمایید.

بیشتر بدانید
تفاوت بوتاکس و کراتینه مو

پیچیدن بیش از حد موها

برخی از بانوان عادت دارند که برای بستن موهای خود آن ها را پیچانده و با کلیپس می بندند. و این یکی از رایج ترین اشتباهات بعد از کراتینه مو می باشد. اما بهتر است بدانید این کار سبب شکستگی ساقه مو و خرد شدن آن می شود. حدالمکان از پیچیدن بیش از حد مو و محکم بستن آن ها اجتناب نمایید.

اشتباهات بعد از کراتینه مو

جمع بندی

با توجه به موارد فوق الذکر، می دانید که جلوگیری از اشتباهات بعد از کراتینه مو می تواند به ماندگاری بیشتر آن کمک نماید.

مجموعه کراتینه مو تخصصی مهسا فتحی، با استفاده از بهترین مواد، بهترین نتیجه را به شما هدیه می نماید. لبخند رضایت مشتریان را می توانید در قسمت ” نمونه کار ” های این مجموعه مشاهده نمایید.

اگر قصد انجام کراتینه مو خود را دارید، می توانید همین حالا از قسمت “رزرو وقت” تایم های خالی این مجموعه را مشاهده نمایید. سپس برای دریافت نوبت به صورت آنلاین از همان بخش اقدام نمایید.

کراتینه ی مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *